Villanyszerelési hiányosságok is vezethetnek tűzeset kialakulásához. Egy nem megfelelően elkészített csatlakozó kábel bekötés, melegedése könnyen villamos tűzeseté alakulhat. Ezen cikkben megosztunk röviden néhány ötletet, mellyel elkerülheti, hogy villanyszerelési munka után tűzoltósági segítséghez keljen fordulnia.

NOVILL - Villanyszerelő magazin - Néhány tűzvédelmi tanács, hogy ne történjen baj

 

  • A villanyszerelő a villanyszerelés során betartja a tűzvédelmi előírásokra vonatkozó előírásokat ( 9/2008.( II.22.) ÖTM rendelet, OTSZ, MSZ 2364, MSZ HD 60364 szabványok). 
  • A villanyszerelő a villanyszerelés során a villamos vezetékeket szabványos kötőelemekkel köti össze, mely a tűzvédelmi előírásoknak is megfelel.
  • A villanyszerelő a villanyszerelés során megfelelően méretezi a villamos hálózatot, mely a szakmai szabványokon túl az OTSZ előírásainak is megfelel. 
  • A villanyszerelő a villanyszerelés során megfelelő túlterhelés elleni védelmet, illetve zárlati áram védelemmel látja el a villamos hálózatot, amely a tűzvédelem előírásainak is megfelel.
  • A villanyszerelő a villanyszerelés során a tűzvédelmi követelményeknek is  megfelelő minőségű villanyszerelési anyagokkal szerel. 
  • A villanyszerelő az új létesítmény villanyszerelése után elvégzi a tűzvédelmi  (OTSZ) szempontból előírt villamos biztonságtechnikai felülvizsgálatot.
  • A tűzvédelmi (OTSZ) előírásoknak megfelelő (erősáramú berendezések időszakos felülvizsgálatát) a tűzveszélyességi osztályba sorolásnak megfelelő gyakorisággal el kell végezni a felülvizsgálatoknak. 
  • A villanyszerelő a tűzvédelmi felülvizsgálat során elvégzi az előírt szigetelési vizsgálatokat , amellyel előbb érzékelhetővé válhat az esetleges tűzvédelmi hiányosság.
  • A villanyszerelő a villanyszerelési karbantartás során után húzza a csavaros kötéseket, melyek elmulasztása később tűzvédelmi problémákat jelenthet. 
  • A villanyszerelő a villanyszerelés során a lámpatestek felszerelésekor figyelembe veszi a tűzvédelmi előírásokat.

  • Ha sercegő hangot hall valamely villamos berendezés és vezeték közelében, kapcsolja le a fogyasztót és hívja villanyszerelőt a hiba kijavításához.
  • Ha égett műanyag, gumi szagot észlel villamos berendezés és vezeték közelében kapcsolja le és hívja a villanyszerelőt.
  • Ha villogó lámpa, bizonytalan érintkezésű dugaszoló aljzatot, kapcsolót észlel, hívja a villanyszerelőt.
  • Ha villamos berendezés, vezeték vagy doboz közelében erős szikrázást észlel, hívja a villanyszerelőt a hiba kijavítása véget.
  • Ha barnuló doboz tetőt észlel, alatta valószínű bizonytalan rossz vezeték kötés van, ez tűzveszélyes lehet jelent.

Ne felejtse az esetleges hiba korai észlelése komoly anyagi károktól és az emberi életre káros hatásoktól mentheti meg. Soha ne becsülje le a villamos tűz veszélyeit.

 

Tetszik írásunk? Oszd meg közösségi oldaladon, hogy mások is elolvassák!

Vissza a villanyszerelő magazinba

 

Villanyszerelő vállalkozásunk

Vállalkozásunk fő tevékenységi körét villanyszerelési és villamos biztonságtechnikai felülvizsgálatok (érintésvédelmi, tűzvédelmi, villámvédelmi felülvizsgálat) teszik ki.

Villanyszerelő magazin

Villanyszerelés világával foglalkozó blog. A legjobb témákat az élet szolgálja, ezzel kapcsolatos írásaimat, gondolataimat a villanyszerelő magazinban találják.

Villanyszerelői szolgáltatás

Érd, Százhalombatta, Tárnok, Sóskút, Diósd, Törökbálint, Budaörs, Budapest XI. ker. , XXI. ker. , XXII. ker. , Szigetszentmiklós, Halásztelek, Szigethalom, Tököl, Martonvásár, Biatorbágy, Pusztazámor, Tordas, Gyúró, Etyek

Villamos biztonságtechnikai felülvizsgálatok

Érd, Százhalombatta, Tárnok, Sóskút, Diósd, Törökbálint, Budaörs, Budapest XI. ker. , XXI. ker. , XXII. ker. , Szigetszentmiklós, Halásztelek, Szigethalom, Tököl, Martonvásár, Biatorbágy, Pusztazámor, Tordas, Gyúró, Etyek